Honoraria voor New Deal-praktijken bekend

Het Riziv publiceerde eergisteren (5 september) de honoraria die kunnen worden gevraagd door huisartsenpraktijken die in de New Deal stappen. 

Het nieuwe financieringssysteem bestaat zowel uit een vergoeding per patiënt als per verstrekking. In het nieuwe systeem blijft het Globaal Medisch Dossier (GMD) behouden, maar voor elke patiënt met een GMD wordt door de ziekenfondsen per kwartaal een bijkomende vergoeding betaald aan de huisartsenpraktijk. De vergoeding is afhankelijk van de leeftijd en het statuut verhoogde tegemoetkoming van de patiënt. Deze honoraria omvatten alle adviezen (telefonisch, e-mail, chat enzovoort), telefonische raadplegingen, triage en proactieve en preventieve zorgprogramma’s. 

Raadpleeg de tarieven op de website van het Riziv

Filip Ceulemans

Domus Medica geeft toelichting tijdens 2 webinars

Op vraag van de Alliantie Artsenbelang – Domus Medica, gesteund door de andere artsensyndicaten is er in de zomer hard gewerkt aan een evenwichtig financieringsmodel. Dit resulteerde in een definitieve goedkeuring op het Verzekeringscomité op 4 september. 

Wat houdt deze New Deal in? Welke financiering is voorzien? Hoe organiseert u uw praktijk met meer taakdelegatie en ondersteuning? Domus Medica informeert u tijdens een gratis webinar op donderdag 21 september of donderdag 5 oktober. Accreditering is aangevraagd.